Den sv. Patrika

Snad nejznámější událostí, které se můžete v Dublinu zúčastnit je Den sv. Patrika, patrona Irska. Připadá na 17. března. Poznáte při něm tradiční irskou hudbu a ochutnáte silné tmavé pivo.

Hlavním symbolem dne sv. Patrika je zelená barva a trojlístek. Lidé si obléknou do zeleného oblečení, ozdobí si ho trojlístkem stejně jako obličej, popíjejí zelené drinky i zelené pivo a celkově se dobře baví při tradičním průvodu masek a dalších doprovodných programech.

Den svatého Patrika se kromě Irska slaví také v mnohých dalších evropských i mimoevropských zemích, především v USA, Kanadě a Austrálii.

A když budete v Irsku v jinou dobu, a přesto byste rádi poznali něco ze zábavy typické pro tuto zemi? Za irskou hudbou a dobrým pivem se můžete vypravit i do některého z irských pubů, například v nejznámější čtvrti Temple Bar, kde si mimo jiné můžete dát i oblíbené pivo Guinness. Specialitou je pivo Stout. Má hustou pěnou a dobrou hutnou chuť. Dejte si však pozor, abyste to s jeho konzumací nepřehnali. Jde o mimořádně silný nápoj.